Equifax možná zaplatí 18,6 miliónu dolarů jediné ženě za chybné zhodnocení úvěrového rizika

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek

Celkem 18,6 miliónů dolarů přiřkl soud v nepravomocném rozhodnutí jako náhradu Julii Millerové z Oregonu ve Spojených státech amerických za to, že společnost Equifax navzdory její snaze o nápravu dva roky poskytovala v rámci zprávy o jejím úvěrovém riziku chybné zásadní informace, čímž ji připravila o možnosti získat nové úvěry.

Podle svého svědectví Millerová na problém narazila poprvé v prosinci 2009, kdy jí banka odmítla poskytnout úvěr. Několikrát se obrátila na Equifax, aby opravil ve své zprávě položky jako datum narození, informace o účtech, nebo číslo sociálního zabezpečení. Equifax je přesto neopravil, na rozdíl od ostatních registrů dlužníků, na které se kvůli témuž také obrátila. Portlandský právník Justin Baxter, který se na případu podílel, k němu uvedl: „Byla poškozena její pověst, narušeno její soukromí a ztraceny příležitosti, jak získat nové úvěry.[…] Má nemohoucího bratra, který si sám úvěry vzít nemůže, a nemohla mu pomáhat.“

Společnost Equifax byla požádána novináři ABC News i Associated Press o komentář, ale odmítla se k záležitosti vyjádřit.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Woman awarded 18.6 million dollars in lawsuit against Equifax na anglických Wikizprávách.

  • Oregon woman: $18.6M, credit bureau: 0. usatoday.com [online]. 2013-07-28 [cit. 2013-08-02]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Jury Awards $18.6M For Equifax Credit Report Mix-up. abcnews.go.com [online]. 2013-07-29 [cit. 2013-08-02]. Dostupné z: [2]. (anglicky)