Hlavní vyjednavač mise OBSE se setkal s vůdcem separatistů ve Slovjansku

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pondělí

Slovjanská radnice

Hlavní vyjednavač mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) na východní Ukrajině Mark Etherington se dnes poprvé setkal s vůdci proruských separatistů ve Slovjansku.

Podle svých slov mluvil dvě hodiny s Vjačeslavem Ponomarjovem, který se prohlásil starostou Slovjansku. Ptal se ho, zda má jeho skupina v úmyslu dodržení smlouvy sjednané minulý týden v Ženevě, ve které se mimo jiné Rusko a Ukrajina zavázaly vyzvat separatisty, aby se vzdali a opustili okupované vládní úřady. Dohody apelovaly na to, aby se všechny strany zdržely násilných akcí.

Etherington neinformoval, jak odpověděl na tuto otázku separatistický vůdce města, a neposkytl novinářům žádné další podrobnosti o schůzce. Podle něj ale hovořili o osudu osob zadržených Ponomarjovem ve Slovjansku, včetně bývalého starosty, a také se dotkli obvinění z pogromů na Romy a nedělní střelby, kdy byly zabity u města nejméně tři osoby.

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy Глава переговорной миссии ОБСЕ встретился с лидером сепаратистов Славянска na ruských Wikizprávách.

  • Глава переговорной миссии ОБСЕ встретился с лидером сепаратистов Славянска. VOA, Hlas Ameriky [online]. 2014-04-21 [cit. 2014-04-21]. Dostupné z: [1]. (rusky)