Léto 2008 v Chorvatsku: Řízky ano, ale kontrola i ze strany českých policistů

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek

V oblastech, kde je velká návštěvnost českými turisty budou spolu s Chorvaty hlídkovat i policisté čeští. Zatím však pouze čtrnáct příslušníků.

Chorvatská strana oficiálně oznámila zrušení zákazu dovozu masných a mléčných výrobků do země. Toto nařízení hrozilo výrazným způsobem snížit počet českých turistů směřujících do Chorvatska v nastávající turistické sezóně. Podobné opatření sice zavedla i Černá Hora, tam však tolik turistů z Česka necestuje a problém není tolik palčivý. Naopak v Chorvatsku si na vládu a její nařízení stěžovali hlavně majitelé kempů a hotelů, kteří znají zvyky českých návštěvníků a obávali se propadu zisků.

Česká vláda dohodla s Chorvaty ještě jednu významnou záležitost: Chorvatské policisty budou doprovázet i čeští kolegové. Nebudou sice mít žádné významné pravomoci a nebudou tak moci nosit s sebou například i zbraň, pomohou však vyřešit mnohé problémy z hlediska komunikace, které mohou nastat; v minulých letech došlo již k mnoha komplikacím mezi českými turisty a místní policií. Celkem bylo vybráno 14 kandidátů; podmínkou byla dobrá znalost chorvatštiny.

Zdroje[editovat]

  • PAVEC, Michal. Čeští policisté budou pomáhat v Chorvatsku. Beze zbraní. Aktuálně.cz [online]. 2006-05-21, rev. 2006-06-14 [cit. 2008-06-13]. Dostupné z: [1].