Přeskočit na obsah

V Británii podali ochránci zvířat žalobu na ženu, která vyhodila kočku do koše

Z Wikizpráv

Pondělí

Poloha hrabství West Midlands vyznačena na mapě Anglie

Britská žena, která byla nafilmována bezpečnostní kamerou, jak hází kočku do popelnice, byla obžalována ve dvou bodech z týrání zvířat. Pětačtyřicetiletou Mary Baleovou z Coventry v hrabství West Midlands v Anglii zachytila bezpečnostní kamera, jak čtyřletou Lolu udeřila a rozhlédla se, než ji sebrala a vyhodila do popelnice. Pak odešla.

Kočka byla v popelnici nalezena o patnáct hodin později svými majiteli, šestadvacetiletým Darrylem Andrews-Mannem a jeho čtyřiadvacetiletou manželkou. Nezdálo se, že by nějak utrpěla. Královská společnost pro prevenci týrání zvířat (RSPCA) ovšem nyní Mary Baleovou obvinila z porušení zákona Animal Welfare Act 2006. Mluvčí společnosti k tomu uvedl: „RSPCA podala podnět k soudu, že byly spáchány dvě věci: způsobení zbytečného utrpení kočce a neposkytnutí vhodného prostředí zvířeti. RSPCA se nebude k věci dále vyjadřovat, dokud soud případ neuzavře.“

Baleová se k soudu zřejmě dostaví 19. října a už se veřejně za svůj čin omluvila: „Nedokáži vysvětlit, proč jsem to udělala. … Určitě jsem nechtěla způsobit nesnáze ani Lole ani jejím majitelům.“

Zdroje[editovat]

Tato zpráva byla založena zčásti nebo zcela překladem zprávy UK animal welfare group prosecutes woman who threw cat into bin na anglických Wikizprávách.

  • HERRMANNOVÁ, Nela. Udělala jsem to z legrace, říká žena, která hodila kočku do smetí. iDNES.cz [online]. 2010-08-25 [cit. 2010-09-21]. Dostupné z: [1].
  • WILLIAMS, David. Woman Who Threw Cat In Wheelie Bin Charged. Sky [online]. 2010-09-20 [cit. 2010-09-21]. Dostupné z: [2]. (anglicky)