Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
Přejít na: navigace, hledání

Denní přehledy

  • Nadace Proměny Karla Komárka ve spolupráci s agenturou Median zjistili že české děti chodí ven průměrně dvě hodiny. Přitom potenciál škol se zahradami zůstává nevyužitý.
5. květen v minulosti

  • Evropská centrální banka rozhodla že pětiseteurové bankovky se přestanou vyrábět. Důvodem je jejich snadné padělání. Ovšem zároveň oznámila že v budoucnu je budete moci kdykoliv vyměnit nebo s nimi i platit.
4. květen v minulosti

  • Sony vytvořilo prototyp na speciální čočku která funguje jako fotoaparát. Dokáže zaostřovat, přibližovat i oddalovat danou scénu.
3. květen v minulosti

  • V Praze přistálo největší osobní dopravní letadlo na světě Airbus A380. V neděli poprvé začal létat na pravidelné lince aerolinií Emirates ze Spojených arabských emirátů. Letadlo, které je schopné pojmout 519 pasažérů ve třech cestovních třídách, rozšíří kapacitu linky doposud provozované menším Boeingem 777-300ER o 44 procent.
1. květen v minulosti

  • Úmrtí:
    • Gunter Damisch, rakouský malíř (* 20. května 1958)
30. duben v minulosti

  • Jeden z nejznámějších vědců našeho století Elon Musk oznámil že chce s jeho společeností SpaceX vyslat raketu Red Dragon v roce 2018 na Mars. Podle mnohých lidí má ovšem společnost Elona Muska vyské ambicea podle McDowella se dočkáme startu na Mars až v roce 2019 nebo v roce 2020.
29. duben v minulosti

Wikizprávy

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií