Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zprávy

  • Především na Moravě došlo k plošnému přemnožení hlodavce hraboše polního, který působí stamilionové škody na zemědělských plodinách. V současnosti probíhá již značně dlouhodobá diskuze mezi zástupci Ministerstva zemědělství a MŽP společně s ekologickými organizacemi o povolení plošného nasazení jedu Stutoxu II pro zmírnění této kalamity.
v minulosti

  • Pobřeží Číny zasáhl tajfun Lekima. Bylo oznámeno 18 obětí na životech, přes milion obyvatel bylo evakuováno, zřítily se stovky domů a bylo zrušeno více než 2 000 letů.
v minulosti

  • Část Velké Británie byla postižena rozsáhlým výpadkem proudu. Ten byl způsoben závadou ve dvou elektrárnách, které se odpojily od rozvodné soustavy. Doba trvání výpadku byla asi jedna hodina a postihl více než milion lidí.
v minulosti

  • Na polygonu ruské armády na pobřeží Bílého moře došlo k výbuchu reaktivního motoru a požáru zařízení, na kratší dobu byla zaznamenána zvýšená radioaktivita a přilehlá část Bílého moře byla na měsíc uzavřena pro námořní plavbu. Dva lidé přišli o život a šest utrpělo zranění.
v minulosti

O Wikizprávách

Napište zprávu

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií