Aktualizovat

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
Přejít na: navigace, hledání

Zprávy

  • V Belgii vykolejil vlak, při vyjíždění z nádraží Lovaň se jeden ze tří vozů převrátil. Příčina nehody nebyla zatím zjištěna, zemřel jeden člověk a dvacet bylo zraněno.
v minulosti

  • Bohuslav Sobotka, český premiér a předseda ČSSD, sdělil novinářům, že považuje Bohumínské usnesení zakazující jeho straně vládní spolupráci s KSČM za překonané.
v minulosti

  • Kvůli anonymní hrozbě musel být evakuován 2. terminál Letiště Václava Havla v Praze. Terminál prohledávají pyrotechnici a cvičení psi.
v minulosti

  • Prezident Miloš Zeman podal podnět k Ústavnímu soudu kvůli novele zákona o střetu zájmů, označované jako „lex Babiš“.
  • Ve Zvoli u Prahy začala kolem třetí hodiny ráno hořet lakovna, v budově byly tlakové láhve z nichž některé vybuchly. U požáru zasahuje 35 jednotek hasičů, byla zraněna jedna zaměstnankyně lakovny a jeden hasič. Škoda je odhadnuta na 100 miliónů Kč.
v minulosti

  • Více než 180 000 lidí musí být evakuováno z okolí přehrady u jezera Oroville v Kalifornii. Kvůli vytrvalým dešťům hladina vody v přehradě prudce stoupla, a na přepadu došlo k poškození betonu.
v minulosti

O Wikizprávách

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií