Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte na Wikizprávách v českém jazyce – svobodném zpravodajském projektu, který byl založen 26. května 2008.

V současné době má již 2074 zpráv a 313 denních přehledů a může ho upravovat a rozšiřovat kdokoliv, včetně vás!

čtvrtek

21 srpen

2014

Proslulý rocker z Ruska zahrál na Ukrajině pro uprchlíky, Rusové nešetří kritikou

Úterý 19. srpna 2014

Andrej Makarevič při vystoupení (ilustrační foto)

Zakladatel proslavené ruské skupiny Mašina vremeni a známý zasloužilý rocker Andrej Makarevič, který v minulosti kritizoval prezidenta Vladimira Putina, si vysloužil velmi silnou reakci ruských politiků i běžných lidí, když uspořádal koncert pro uprchlíky na východní Ukrajině. Během něj vyčítal Rusku přístup k ukrajinské krizi a poslanci mu chtějí odebrat udělené řády a vyznamenání, které získal mimo jiné i od Putina.

„Všechny nás ženou směrem k Severní Koreji. Včera zakázali sýr, zítra zakážou internet a pozítří cestovní pasy,“ nešetřil kritikou ruského zákazu potravin ze Západu před kamerou ukrajinské televize.

Následovala tvrdá reakce ruských politiků. Například poslanec vládní strany Jednotné Rusko Jevgenij Fjodorov pro deník Izvestija uvedl, že „Andrej Makarevič dávno spolupracuje s fašisty. Už dávno si vybral, přešel na stranu nepřátel Ruské federace.“

Ostrou kritikou nešetřil dokonce ani Nikita Michalkov, legendární oscarový režisér. Umělec známý svou loajalitou k Putinovi v ruské televizi přirovnal koncert ke koncertu „v okupovaném Minsku pro hitlerovské fašisty“.

Diskutéři v internetových diskusích u novinových článků jdou ale ještě dál, nezřídka se objevují výrazy jako „opravdový zrádce“, „prodejný žid“ nebo „přítel ukrajinsko-amerických vrahů“. Nešlo prý o uprchlíky, ale o katy a mučitele ruských zajatců, pro koho zahrál Makarevič.

„Nejsem psychoanalytik, abych se v tom vyznal. To není moje věc. Ze všeho nejvíc se mi chce o tom nepřemýšlet a prostě vypnout telefon, vypnout internet, v tichu si posedět a zahrát si na kytaru,“ uvedl rocker v interview pro internetový deník Gazeta.ru. Vyznamenání prý kvůli uprchlíkům klidně obětuje a zahraje pro ně prý také v Moskvě.

Celá zpráva…

Témata zpráv

Více informací o Wikizprávách

Jak napsat zprávuJak editovat stránkuPravopisné radyGeografické radyKategorie a kategorizacePískoviště pro zkoušení nanečistoMezijazykové odkazyObrázkyDiskusní stránkaŠablony


Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií