Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte na Wikizprávách v českém jazyce – svobodném zpravodajském projektu, který byl založen 26. května 2008.

V současné době má již 2117 zpráv a 326 denních přehledů a může ho upravovat a rozšiřovat kdokoliv, včetně vás!

pondělí

22 září

2014

Čínský obchodník Alibaba překonal svou emisí akcií historický rekord

Pátek 19. září 2014

Sídlo Alibaba Group v Chang-čou

Jasným úspěchem skončilo úsilí čínského internetového obchodníka Alibaba Group o zisk kapitálu emisí akcií. Velikost úpisů v rámci první veřejné nabídky (IPO) dosáhla včetně opcí na koupi dalších asi 48 milionů akcií rekordní hranice zhruba 25 miliard dolarů (více než půl bilionu korun).

„Je to největší IPO, které svět zažil, takže ať se vám to líbí nebo ne, panuje sváteční nálada,“ popsal situaci na newyorské burze Benedict Willis ze Sunrise Securities Corp.

Dosavadní rekord v IPO vytvořila před čtyřmi lety čínská banka Agricultural Bank of China, která upsala akcie za více než 22 miliard dolarů.

Cena akcií v průběhu dne vyrostla o 38 procent. Díky obchodům a růstu ceny akcií v průběhu dne až o 38 procent celková tržní hodnota společnosti narostla na zhruba 220 miliard dolarů, což odpovídá americkému obřímu výrobci spotřebního zboží Procter & Gamble.

Na velkém úspěchu obchodů vydělali i dosavadní podílníci společnosti. Mnozí z nich byli bývalí nebo současní běžní zaměstnanci, kteří získávali akcie firmy jako benefity a nyní je mohou s velkým ziskem prodat nebo jinak vydělat na tom, že jejich hodnota rychle vzrostla. Její zakladatel Jack Ma rozeslal svým zaměstnancům, kteří vlastnili akcie, e-mail, ve kterém je vyzval, aby se po úspěchu transakce jejich chování nezměnilo. „Pracovali jsme tak tvrdě, ale ne proto, abychom se změnili v dav neotesaných tchu-chao, nových boháčů,“ napsal.

Celá zpráva…

Témata zpráv

Více informací o Wikizprávách

Jak napsat zprávuJak editovat stránkuPravopisné radyGeografické radyKategorie a kategorizacePískoviště pro zkoušení nanečistoMezijazykové odkazyObrázkyDiskusní stránkaŠablony


Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií