Přeskočit na obsah

Češi budou investovat do bosenského lyžařského střediska

Z Wikizpráv

Středa

Investice přiláká více lyžařů do okolí Sarajeva a podpoří místní ekonomiku; zatím dominují návštěvníci z BiH a okolních zemí, v celkovém počtu mírně nad sto tisíc ročně

57 milionů eur - přesně tolik peněz má podle informací deníků Hospodářské noviny a Dnevni avaz investovat česká firma Snow Hills do modernizace a rozvoje lyžařského střediska v bosenském pohoří Jahorina (nedaleko metropole Sarajeva. Celá akce má trvat tři roky.

Společnost sama již vlastní několik lyžařských areálů v Česku, má ambiciózní plány nejen pro Bosnu a Hercegovinu, ale i například pro Rumunsko. A není divu - zdejší hory mají stále méně návštěvníků než ty v západních zemích a společnost se zde pokouší uchytit. Podle jejích informací má Jahorina po rekonstrukci dosahovat kvalit Herlíkovic, či Ještědu.

O projektu již jednala vláda Republiky srbské, ještě před novým rokem se mluvilo o dvaceti milionech eur. Rozvoj lyžarských středisek, ale též i rozšíření hotelových kapacit a zkvalitnění dopravy, je součástí plánu na rozvoj okolí Jahoriny pro roky 2006 až 2016, který byl vypracován podle rakouského vzoru.[1]

Reference

[editovat]
  1. Česi žele investirati u turizam na Jahorini. Seebiz.net [online]. 2007-12-21 [cit. 2008-06-11]. Dostupné z: [1]. (bosensky)