Přeskočit na obsah

Češi postoupili do baráže o Euro 2012

Z Wikizpráv

Úterý

Michal Kadlec, nejlepší český střelec v kvalifikaci

Česká fotbalová reprezentace postoupila do baráže o Euro 2012. V litevském Kaunasu zdolala domácí celek jasně 4:1 po poločase 3:0. Skóre rychle otevřel z penalty Michal Kadlec, před přestávkou přidal další dvě branky Jan Rezek. Po změně stran Šernas z penalty snížil, výsledek pak uzavřel už z třetího pokutového kopu v utkání znovu Kadlec.

Protože Skotové nestačili v dalším utkání na Španělsko a prohrálo 1:3, pokračuje česká cesta do baráže. Nepříjemností je vyloučení Hubníka, který svým faulem zavinil litevskou penaltu.

Na Euro si k už jistým účastníkům zajistily přímý postup také týmy Ruska, Řecka, Dánska, Švédska a také Bosny a Hercegoviny.

Francie se ale málem postarala o senzaci. V posledním utkání skupiny D (a vlastně celého programu skupin kvalifikace, protože se začalo hrát až v 21 hodin) totiž doma na pařížském Stade de France dlouho prohrávala s Bosnou a Hercegovinou, když se z gólu radoval exteplický Džeko. Až 12 minut před koncem z penalty vyrovnal Nasri a odvrátil tak francouzskou blamáž. Bosna bude hrát baráž.

Přímý postup si nedokázalo zajistit Portugalsko, které prohrálo v přímém souboji o postup s Dánskem 1:2, a bude muset do baráže. Namále měli Řekové, když dlouho nezvládali souboj na dálku s Chorvatskem. Zatímco Chorvati vyhráli nad Lotyšskem 2:0, Řekové se trápili v Gruzii. Až v 79. minutě vyrovnal jednobrankové manko střídající Fotakis a v 85. pojistil řecký postup Charisteas.

Ani do baráže neprošlo Srbsko, které prohrálo ve Slovinsku, když Vidič neproměnil ani penaltu. Na jeho úkor ještě žije postupová šance Estonska.

Výsledky posledního hracího dne:

  • Skupina A: Kazachstán - Rakousko 0:0, Německo - Belgie 3:1, Turecko - Ázerbájdžán 1:0
  • Skupina B: Rusko - Andorra 6:0, Irsko - Arménie 2:1, Makedonie - Slovensko 1:1
  • Skupina C: Itálie - Severní Irsko 3:0, Slovinsko - Srbsko 1:0
  • Skupina D: Albánie - Rumunsko 1:1, Francie - Bosna a Hercegovina 1:1
  • Skupina E: Maďarsko - Finsko 0:0, Moldavsko - San Marino 4:0, Švédsko - Nizozemsko 3:2
  • Skupina F: Chorvatsko - Lotyšsko 2:0, Gruzie - Řecko 1:2, Malta - Izrael 0:2
  • Skupina G: Bulharsko - Wales 0:1, Švýcarsko - Černá Hora 2:0
  • Skupina H: Dánsko - Portugalsko 2:1, Norsko - Kypr 3:1
  • Skupina I: Španělsko - Skotsko 3:1, Litva - Česko 1:4

Jistí účastníci Euro 2012: Polsko, Ukrajina (pořadatelé), Anglie, Dánsko, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Rusko, Řecko, Španělsko, Švédsko.

Účastníci baráže o Euro 2012: Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Česko, Estonsko, Chorvatsko, Irsko, Portugalsko, Turecko

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle webu uefa.com, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.