Přeskočit na obsah

Češi už posedmé vyrazili vrtat studně na chudém Haiti

Z Wikizpráv

Úterý

Haitská dívka s nádobou na vodu

Bojovat s následky sucha pomohou zemědělcům na Haiti znovu i studny vyvrtané českými dobrovolníky. Letošní tým vrtařů se skládá z logistika Jana Komínka, vrtmistra Václava Papeže a automechanika Marka Domese. Jejich výprava odletěla z pražského letiště do Karibiku z pražského letiště včera. Působit budou na severozápadě země, kde je kvůli suchu o práci českých studnařů obrovský zájem.

Potvrzuje to i Ivo Roškanin. „Naším cílem je budovat samozřejmě co největší počet studní. Vše se však odvíjí od finančního zabezpečení projektu, neboť dosud jsme mohli vysílat naše vrtaře na Haiti pouze cca na 6 měsíců v roce. Vrtání studní je akcí, kterou pořádá projekt Praga-Haiti, a Roškanin je jeho manažerem.

Za šest výprav už zástupci projektu Praga-Haiti vybudovali na Haiti studny pro 30 tisíc obyvatel. Jan Komínek sám vyráží už počtvrté, protože má pocit, že jeho práce má na chudém ostrově skutečně význam. „Naše práce skutečně přináší rozvoj a pomoc do míst, kde je voda nedostatkovým zbožím,“ řekl.

Pro podporu svého projektu pořádá Praga-Haiti i veřejnou sbírku, na kterou je možné přispět i dárcovskými SMS.

Zdroje[editovat]

  • ČERNÁ, Zuzana. Vrtaři opět vyrazili na Haiti. Kopat. Hodonínský deník [online]. 2014-05-20 [cit. 2014-05-20]. Dostupné z: [1].
  • Češi vyráží znovu na Haiti. Proti suchu budou bojovat budováním studní [online]. Praga-Haiti, 2014-05-15, [cit. 2014-05-20]. Dostupné online. (česky)

Externí odkazy[editovat]