Čeští florbalisté zdramatizovali zápas se švédským favoritem

Z Wikizpráv

Neděle

Ilustrační foto

Téměř 9000 diváků bylo v ostravské ČEZ Aréně svědky dramatického zápasu českých florbalistů z úřadujícími šampióny ze Švédska v zápase skupiny A Mistrovství světa. Do třetí třetiny nastupoval český tým ještě s jednobrankovým vedením, nakonec však podlehl 4:5.

Favorit zahájil útočnou smrští, kterou však dokázal spolu s obránci zlikvidovat vynikající Kafka v brance. První zápis do střelecké listiny utkání si tak připsal český tým, když ve 14. minutě po Zálesného rychlé rozehrávce trestného úderu otevřel skóre Ostřanský. O pět minut později zvyšoval Zálesný již na 2:0 pro český tým. První tetina nakonec skončila 2:1, když necelou minutu před koncem snižoval Gillek.

Lepší nástup do druhé třetiny měli opět Švédové a na českou branku šla jedna střela za druhou. Ve 27. minutě pak poslal Djurling pod Kafkovou rukou míč do sítě a bylo vyrovnáno. Hned z protiútoku se však prosadil Nesměrák a český tým šel opět do vedení.

Ve třetí třetině však přišel drtivý švédský tlak. Po 49 sekundách přišlo vyrovnání z hole nejlepšího hráče světa Jihdeho a o minutu později šel švédský tým poprvé do vedení, když se trefil Calebsson. Ve 48. minutě ještě srovnal skóre Skalík, poslední slovo však měli švédové, konkrétně Djurling. Ten svojí druhou trefou v zápase v 54. minutě zajistil Švédsku konečné vítězství 5:4.

Zdroje[editovat]

  • BUREŠ, Vítězslav. Florbalisté málem přepsali historii. Ale nakonec se Švédy znovu padli. iDNES.cz [online]. 2008-12-07 [cit. 2008-12-09]. Dostupné z: [1].