Čeští hokejisté rozstříleli Švédsko

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Ve svém úvodním vystoupení na Channel One Cupu porazili čeští hokejisté vysoko 6:2 výběr Švédska. Hattrickem se blýsknul Zbyněk Irgl.

Českému týmu se podařil vstup do utkání, když se po Markově průniku a přihrávce zpoza branky přesně trefil Rolinek. V závěru první třetiny přišly ještě větší šance na obou stranách, ale na výsledku se před odchodem do kabin nic neměnilo.

Druhá třetina byla v režii českého týmu. Ve 30. minutě nejprve zvyšoval Irgl na 2:0, ve 37. minutě zvyšoval Kutlák v přesilovce při vyloučení Fernholma na 3:0, 21 vteřin nato zvyšoval Irgl svým druhým gólem na 4:0 a 73 sekund od třetí branky zakončil gólem na 5:0 brankově úspěšnou třetinu Vašíček.

Třetí třetinu zahájili lépe Švédové. Důraznou hrou si vynutili fauly, které vedly k dvojnásobné početní výhodě. Tu plně zužitkovali a brankami Weinhandla a Hakanssona snížili na 2:5. Poslední slovo měl však opět Irgl, který v 50. minutě završil vlastní hattrick a stanovil konečné skóre na 6:2 pro české barvy.

Zdroje[editovat]

  • Čeští hokejisté si proti Švédům zastříleli, třikrát se trefil Irgl. iDNES.cz [online]. 2008-12-18 [cit. 2008-12-18]. Dostupné z: [1].