Černý čtvrtek českého fotbalu, tři týmy vypadly v předkole Evropské ligy

Z Wikizpráv
Fanoušci Apoelu Nikósie

Čtvrtek

Tři zápasy, nula bodů, skóre 2:8 a tři vyřazení. Taková je smutná bilance českých účastníků třetího předkola Evropské ligy UEFA. Se soutěží se rozloučily Baumit Jablonec, Baník Ostrava i Viktoria Plzeň. Vypadli se soupeři z Kypru, Turecka a Běloruska.

Baník měl k postupu asi nejblíž. Po porážce 0:1 v prvním zápase s Dněprem Mogilev musel na Bazalech útočit a měl několik šancí. Trefoval i tyče, ale šance mu pokazila Jurčenkova branka z penalty. Přestože vzápětí hezkou střelou odpověděl Řezník, v tu chvíli bylo třeba, aby Ostravští přidali další dva góly. Určitě jim ublížila i neuznaná zřejmě regulérní branka v závěru prvního poločasu. Po změně stran z brejku udeřil Zenkovič a prakticky rozhodl. Dněpr zažívá nejúspěšnější evropskou sezónu v historii, vyřadil už třetího soupeře. Baník je prvním českým klubem, který v evropských pohárech vypadl s běloruským soupeřem.

Kyperský Apoel Nikósia už nepatří mezi slabé soupeře, loni s úspěchem bojoval v základní skupině Ligy mistrů. Svou sílu prokázal zaskočeným Severočechům a výsledek 3:1 byl nakonec pro český tým ještě mírný. Jediný gól Jablonce dal po chybě brankáře Chiotise, který upustil a zase chytil míč ve vlastním pokutovém území, z nepřímého volného kopu Petr Pavlík. Jablonec si s kyperskými konkurenty neví rady. Před 12 lety vypadl s dalším kyperským mužstvem Apollonem Limassol.

Plzeň doplatila v Istanbulu v zápase s Besiktasem hlavně na dvě vyloučení. V devíti nebyli Plzeňští schopni vzdorovat a prohráli 0:3.

V evropských pohárech zbyla jen Sparta, která ve třetím předkole Ligy mistrů vyřadila Lech Poznaň a čeká ji buď základní skupina Ligy mistrů, nebo Evropské ligy.

Výsledky odvet 3. předkola Evropské ligy[editovat]

  • Baník Ostrava – Dněpr Mogilev 1:2 (1:1), branky: 24. pen Jurčenko 0:1, 26. Řezník 1:1, 70. Zenkovič 1:2, první zápas 0:1.
  • FK Jablonec – Apoel Nikósie 1:3 (1:3), branky: 24. Jorge 0:1, 27. Charalambidis 0:2, 33. Pavlík 1:2, 37. Solari 1:3, první zápas 0:1.
  • Besiktas Istanbul – Viktoria Plzeň 3:0 (1:0), branky: 39. Quaresma 1:0, 57. Delgado 2:0, 71. Hološko 3:0, vyloučení: 32. Navrátil, 52. Limberský, první zápas 1:1.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle různých zdrojů, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.