Přeskočit na obsah

Čtyři sloni opustili kvůli rekonstrukci slavnou fontánu v Chambéry

Z Wikizpráv

Středa

Začíná demontáž prvního slona

Kvůli rekonstrukci přišla slavná Sloní fontána v Chambéry o čtyři velké sochy slonů. Dlouho připravovaná demontáž, která trvala několik hodin, přilákala pozornost mnoha lidí. Podobné události byli svědky po třech desetiletích.

Práce začaly v deset hodin ráno, první slon byl vyzdvižen po půl jedenácté, druhý až ve dvě hodiny odpoledne. Třetí pak ve čtyři hodiny a poslední krátce před tři čtvrtě na šest. Práce probíhala v dešti a komplikovaly ji drobné detaily, se kterými se dělníci museli vypořádat.

Otvory po sochách zakryly plachty s vyobrazením sloního zadku a nedořčeným nápisem „Poprvé nám ukazuje“.

Sochy se přesunuly do dílen v Brignais a zpět by se měly vrátit na své místo v květnu tak, aby mohly být odhaleny na Den vítězství. Naposledy prošly sochy obnovou v roce 1985.

Galerie

[editovat]

Externí odkazy

[editovat]

Zdroje

[editovat]
  • Aujourd 'hui, les éléphants de Chambéry partent en restauration. Bati Journal [online]. 2014-12-17 [cit. 2014-12-19]. Dostupné z: [1]. (francouzsky)
  • La fontaine n'a plus ses éléphants. Le Dauphine [online]. 2014-12-17 [cit. 2014-12-19]. Dostupné z: [2]. (francouzsky)
  • Rénovation de la Fontaine des Eléphants [online]. ville de Chambéry, [2014], [cit. 2014-12-19]. Dostupné online. (francouzsky)