Žilina se připojí k městům, kde je zakázáno popíjení alkoholu na veřejnosti

Z Wikizpráv

Neděle

Popíjení alkoholických nápojů na veřejnosti se stane v krajské Žilině brzy minulostí. Místní radnice plánuje podobně jako tomu je i v jiných městech, přijmout závazné nařízení města, které právě toto zakáže. Na nejbližším zasedání zastupitelstva se o tom bude jednat.

Žilinský primátor Ivan Harman má v dané situaci jasný přístup: „Nechceme se unáhlit, mapujeme situaci v jiných městech, porovnáme právní úpravy, které jednotlivé města přijaly, stejně tak i analyzujeme různé protesty prokurátora a jiná rozhodnutí, která s tímto souvisí. Radnice podle jeho informací zaznamenala doteď spíše pozitivní ohlasy na tento zákaz.“

Omezení popíjení alkoholu na veřejnosti se poslední dobou neřeší pouze na Slovensku, ale i v Česku a jiných zemích. Například u severních sousedů platí plošně, v českých městech tento zákaz upravují samotné obce. Zakázáno je popíjet alkohol i na mnoha místech v Praze, Pardubicích, Karviné, ale třeba i v Rožnově pod Radhoštěm.

Zdroje[editovat]

  • Žilina: Pitie alkoholu na verejnosti bude zrejme čoskoro už minulosťou. pravda.sk [online].  [cit. 2009-01-04]. Dostupné z: [1]. (slovensky)