Přeskočit na obsah

„Stáhněte Horákovou,“ vyzývá Filip

Z Wikizpráv

Středa

Vojtěch Filip na 1. máji 2006

Předseda KSČM Vojtěch Filip vyzývá Českou televizi ke stažení dokumentárního cyklu o justičním procesu, který vyvrcholil justiční vraždou Milady Horákové. Uvedl tak v úterý večer internetový deník Aktuálně.cz.

Podle Filipa jde o snahu ovlivnit blížící se volby do evropského parlamentu ve prospěch pravice. Navíc tvrdí, že dokument nehovoří o minulosti objektivně. „Opět se potvrzuje, že Česká televize i v předvolebním období, ale nejen v něm, je naprosto poplatná pravicovým stranám s jejich neustálým vracením se k minulosti proto, aby odváděly pozornost občanů od otázek současných, a to je finanční a ekonomická krize,“ píše Filip v otevřeném dopisu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi. Ten jeho výzvu kategoricky odmítá. Jednotlivé části cyklu jsou uváděny ve stejných dnech, ve kterých proces v roce 1950 probíhal. „Kdo má pocit, že pořad vysíláme účelově před volbami, měl si data dohodnout s komunisty v roce 1950,“ dodává programová ředitelka Kateřina Fričová.

Není pravděpodobné, že by ČT na Filipovu žádost kladně zareagovala. Dokument se skládá z autentických záběrů a neobsahuje hodnotící prvky.

Zdroje

[editovat]
  • KUL, Red. Šéf KSČM: Dokumentem o Horákové ČT ovlivňuje volby. Aktuálně.cz [online]. 2009-06-02 [cit. 2009-06-03]. Dostupné z: [1].