Přeskočit na obsah

„Stydím se, že Putin je můj prezident!“ demonstroval před Kremlem aktivista

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Vladimir Putin (ilustrační foto)

Před Kremlem v Moskvě demonstroval dnes ráno aktivista proti nasazení ruských vojáků do bojů na Ukrajině. „Stydím se, že Putin je můj prezident,“ vysvětloval podle serveru Newsru.com ještě před protestem aktivista Dmitrij Monachov.

Demonstrant svůj úmysl oznámil dopředu na Twitteru. Na místo přišel bez transparentu a ani nerozdával žádné letáky. „Náš prezident je vinen, že rozpoutal válku. Mrtvoly parašutistů nepadají z vesmíru. Zahájíme trestní stíhání a poženeme našeho prezidenta před soud,“ říkal před branami Kremlu svědkům.

Monachov byl následně zadržen, podle novinářů se ale na zásah policie čekalo neobvykle dlouho, asi sedm minut. Několik desítek lidí sledovalo, jak nakonec Monachova spoutali čtyři policisté. Nějaký hoch podle novinářů žádal strážníky, aby zasáhli nenásilně, někdo jiný zase poznamenal, že za Stalina by ho zastřelili rovnou na místě.

Zatčenému aktivistovi podle odhadu serveru Newsru.com hrozí pravděpodobně 15 dní vězení kvůli tomu, že neuposlechl příkaz policie. Aktivista je podle serveru z opozičního hnutí Solidarita a v loňském červenci jej spolu s několika sty dalšími stoupenci opozičního předáka Alexeje Navalného zatkla policie.

Zdroje[editovat]

  • ČTK. Stydím se za Putina, protestoval demonstrant před Kremlem. Novinky.cz [online]. 2014-08-28 [cit. 2014-08-28]. Dostupné z: [1].