20 tisíc gumových kačenek startovalo v jedenáctém Ken-Ducky Derby v Ohiu

Z Wikizpráv

Neděle

Ken-Ducky Derby v Greenvillu v Jižní Karolíně v roce 2009

Už pojedenácté se konalo na řece Ohio Ken-Ducky Derby, závod gumových kachniček pořádaný jako prostředek k získávání prostředků pro humanitární účely. Byl největším lákadlem celodenního kulturního a společenského festivalu, který se konal v Louisvillu. Celkem se akce zúčastnily tisíce diváků, kachniček bylo oficiálně více než 20 tisíc.

Kachnička, která dorazila po řece od startu dolů k cíli jako první, vyhrála osobní automobil. Samozřejmě ne pro sebe, ale pro osobu, která ji adoptovala. Adopce se přitom stala prostředkem pro získávání peněz na dobročinné účely, tentokrát pro Harbor House v Louisvillu. Adoptovat se mohly kachničky po jedné za pět dolarů, anebo celý Quack Pack s šesti nebo 14 kachničkami za 25 nebo 50 dolarů.

Program festivalu zahrnoval celou řadu dalších bodů, zejména dětem nabízel bohatou zábavu plnou her, malování na tvář, vystoupení hudebníků. „Je to velká akce na získávání peněz. Abychom mohli vykonávat činnosti, které chceme, potřebujeme, aby byla akce úspěšná. Peníze, které dostáváme z adopce kachniček, putují rovnou přímo do našich programů,“ popsala Jane Whiteová z Harbor House.

Harbor House je nezisková organizace, která se stará o lidi s tělesnými i mentálními handicapy a jejich rodiny. „Organizujeme pro ně odborné, vzdělávací i socializační aktivity. Snažíme se být místo pro všechny, kteří jsou přehlížení a nedostatečně podporovaní,“ popsala činnost Harbor House jeho výkonná ředitelka Maria Smithová.

Závody gumových kachniček pořádá společnost Great American Merchandise & Events (GAME) už na více než 50 různých místech v USA. První uspořádala v roce 1988 a od té doby jejich prostřednictvím vydělala na dobročinné účely více než 280 milionů dolarů.

Zdroje[editovat]

  • Rubber ducks float across Ohio in the 'Ken-Ducky Derby'. WHAS 11 [online]. 2014-09-28 [cit. 2014-10-02]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • THOMAS, Matthew. Ken-Ducky Derby benefits Harbor House of Louisville. WLKY [online]. 2014-09-28 [cit. 2014-10-02]. Dostupné z: [2]. (anglicky)

Externí odkazy[editovat]

  • DuckRace.com, oficiální stránky závodů kachniček pořádaných organizací GAME