Přeskočit na obsah

Ašské letní slavnosti se dočkaly i přes nepřízeň počasí vysoké účasti

Z Wikizpráv

Sobota

Přehlídka historických kostýmů z dílny studentů gymnázia v německé Olešnici.

I přes nepřízeň počasí navštívily ašské letní slavnosti stovky lidí z Česka i Německa. Letošní letní slavnosti s podtitulem Ašské léto pod rozhlednou se poprvé konaly v novém sportovním areálu pod vrchem Háj, který v letech 2009–2010 vznikl z dotací Evropské unie.

Oficiální program odstartovala ve 12 hodin městská kapela z Olešnice (Stadtkapelle Olesnitz), následovaly ji české skupiny Turbo, UDG, Kartáč a Buty. Závěrem akce bylo překvapení v podobě laserové show. Během celé akce bylo možné navštívit sportovní areál, prohlédnout si prezentace měst Aše a Olešnice a také něco zakousnout u stánků s občerstvením. K dispozici byly také atrakce pro děti či malá přehlídka veteránů. Během dne zde byla pořádána sbírka na pomoc obci Heřmanice, která byla zasažena letošními povodněmi. Čestným hostem akce byla sportovní střelkyně a olympijská medailistka, Lenka Marušková.

Externí odkazy[editovat]

  • SIMEONOVÁ, Václava. Ašský Vrch Háj o víkendu přitáhl stovky návštěvníků. Chebský deník [online]. 2010-09-02. Dostupné z: [1].
  • BLECHA, Tomáš. Na vrchu Háj se o víkendu uskuteční hned dvě akce. Chebský deník [online]. 2010-08-26. Dostupné z: [2].

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Zipacna1 (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.