Přeskočit na obsah

Akce proti Obamovi: Fiktivní dopis z roku 2012

Z Wikizpráv

Neděle

Joe Biden a Barack Obama - demokratické duo v prezidentských volbách. Ani uchazeče na úřad viceprezidenta Bidena nenechal dokument Obamových odpůrců bez kritiky

Necelé dva týdny před volbami se v USA šíří fiktivní dopis „křesťana z roku 2012“. Jeho obsahem je katastrofický scénář děsivých chyb, kterých se měl senátor Barack Obama dopustit poté, co vyhrál prezidentské volby a stal se hlavou státu.

Dopis se hlavně soustředí na posílení práv homosexuálů a vliv církví. Obamova budoucí administrativa je zde vykreslena jako nadšený podporovatel svazků osob stejného pohlaví a jako ta, která zajistí právo uzavřít homosexuální manželství ve všech padesáti státech Unie. Mluví se rovněž o omezení osobní svobody, práva držení zbraní a také o dalších případných útocích teroristů, kteří tak demoralizují americký národ.

V zahraniční politice text tohoto fiktivního dopisu pojednává o agresivitě Ruska a vojenském obsazení nejprve zemí bývalého SSSR (Ukrajina, Pobaltí) a později zaniklého Východního bloku (včetně České republiky). K takovému popisu je vždy přidána bezzubá reakce americké administrativy v čele s Obamou, doprovázená podobnými reakcemi ze strany EU a NATO. Na Blízkém východě pak má dojít k destrukci Izraele atomovým útokem z Íránu a redukci židovského státu ve prospěch Palestinců na zanedbatelné území neschopné vlastní obrany.

Tento dopis patří mezi jednu z posledních mobilizací odpůrců demokratického kandidáta ve chvíli, kdy republikánský uchazeč John McCain v předvolebních průzkumech prohrává (v některých dnech až o 10 procentních bodů). Pod dokumentem je podepsána organizace Focus on the Family Action. Mluvčí této skupiny Carrie Earllová pro média uvedla, že cílem bylo ukázat "širší obrázek", a že pokud se jedná o předpověď konce světa, tak to považuje za realistický obraz.

Zdroje[editovat]

  • McCainovi poradci se pustili do Palinové, chová se hrubě a myslí jen na sebe. Novinky.cz [online].  [cit. 2008-10-26]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]