Přeskočit na obsah

Amazon chystá velké investice v Indii

Z Wikizpráv

Středa

Balíček od Amazonu

Indická ekonomika roste a sféra elektronického obchodování má velký potenciál. Přesně tak zdůvodňuje vedení společnosti Amazon svůj záměr investovat v druhé nejlidnatější zemi světa dvě miliardy dolarů (více než 40 miliard korun).

Největším hráčem na indickém trhu elektronického obchodování je zatím společnost Flipkart, založená v roce 2007. V současné době má na 22 milionů registrovaných zákazníků a provede pět milionů transakcí měsíčně. I tato společnost se chystá na souboj o indický trh: Právě včera oznámila navýšení kapitálu o jednu miliardu dolarů, které využije na investice do vlastního rozvoje.

Obchodník s cennými papíry Nomura předpokládá, že během čtyř let naroste objem elektronického obchodování v Indii až jedenáctkrát.

Amazon chystá investici také v České republice. Od loňska jednal o vybudování velkého skladu u Prahy a dalšího u Brna. Zatímco na jihu Moravy jednání ztroskotala, smlouva o výstavbě v Dobrovízi je uzavřena. Objemem se ale investice Amazonu v České republice s těmi indickými nedají srovnávat.

Zdroje

[editovat]
  • THOPPIL, Dhanya Ann. Amazon to Invest $2 Billion in India. Wall Street Journal [online]. 2014-07-30 [cit. 2014-07-30]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Indian online retailer Flipkart raises $1 billion. Bloomberg Business Week [online]. 2014-07-30 [cit. 2014-07-30]. Dostupné z: [2]. (anglicky)