Anglická média chtějí bojkotovat start fotbalové sezóny

Z Wikizpráv

Sobota

Michael Chopra, autor dvou gólů v úvodním kole Football League Championship (tj. 2. anglické ligy)

Spor mezi zástupci anglického fotbalu a britského tisku o akreditační podmínky na nižší soutěže se rozhořel naplno a hrozí, že se fanoušci nedostanou k reportážím ze zápasů svých týmů. Strany se nedokázaly dohodnout na novém znění licenční smlouvy, která poskytuje zástupcům médií přístup na stadion.

O víkendu startují soutěže Football League, které reprezentují druhou až čtvrtou nejvyšší úroveň ligového fotbalu v zemi (po Premier League). Právě jich se týkala licenční dohoda, jejíž platnost již vypršela. Naopak zpravodajství ze zápasu o Community Shield, tedy z anglického superpoháru, ohroženo není, ten je totiž ošetřen samostatnou dohodou.

Fotbalová asociace se snaží zamezit médiím, aby zveřejňovaly na internetu živé zpravodajství v míře, která by zasahovala do zájmu vlastníků vysílacích práv. Podle médií se však už věc dostala příliš daleko a nové požadavky, které chce asociace médiím uložit, již přespříliš omezují jejich právo na předávání informací Britům.

Pokud by novináři nepřistoupili k úplnému bojkotu, hrozí třeba tím, že mohou z fotografií retušovat znaky sponzorů.

Zdroje[editovat]

  • RADNEDGE, Keir. Weekend Football League press coverage in doubt. AIPS Media [online].  [cit. 2011-08-06]. Dostupné z: [1]. (anglicky)