Přeskočit na obsah

Anglie mistrovství světa v kriketu doma nevyhraje, vypadla ve čtvrtfinálové skupině

Z Wikizpráv

Úterý

Mužstvo Západní Indie ukončilo působení Anglie na mistrovství světa v kriketu Twenty20. Angličané ve svém posledním zápase ve čtvrtfinálové skupině jasně prohráli a mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu nepostoupily.

Angličané začali na pálce a zaznamenali ve dvaceti overech 161 přeběhů. Stuart Broad v závěru zaznamenal čtyřku a desítku, ale celkově byl výsledek domácích v útoku opět poměrně nevýrazný. Zápas protahovaly problémy s deštěm, byl přerušen na půl hodiny, když byli Angličané na pálce, a dlouhé minuty se ze stejného důvodu čekalo, než nastoupí na pálku jejich soupeři. Kvůli dešti byl nakonec i zkrácen. Mužstvo Západní Indie dostalo příležitost jen v devíti overech, přičemž podle tzv. Duckworthovy-Lewisovy metody, podle které se určuje výsledek ve zkrácených kriketových zápasech, potřebovali dosáhnout 80 bodů. Už ze třinácti nadhozů sice přišli o tři wickety, ale postupně získávali přeběh za přeběhem. Ze šesti nadhozů devátého overu jim nakonec stačily jen dva — pak Ramnáréš Sarwan z Guyany korunoval svůj výkon čtyřbodovým odpalem Sidebottomova nadhozu a ziskem rozhodujícího 81. bodu. Sarwan, kritizovaný v posledních zápasech za pokles formy, zaznamenal 19 bodů a byl vyhlášen hráčem utkání.

Kapitán Západní Indie Chris Gayle považoval za rozhodující fázi utkání jeho střední část, kdy se podařilo jeho týmu vyřadit nejlepšího anglického pálkaře Kevina Pietersena s 31 přeběhy. V šestnáctém overu pak vypadl i Ravi Bopara, který zatížil západoindické konto 55 přeběhy.

Paul Collingwood připustil, že turnaj byl možná jeho posledním ve funkci anglického kapitána. „Dokázali jsme v celém turnaji bojovného ducha. Do budoucna se musíme zaměřit na lepší bodování ve střední části zápasů,“ připomněl i on problém, který se Anglii vymstil nejen v tomto utkání.

Západní Indie bude pořadatelem třetího mistrovství světa v příštím roce.

Do semifinále se už probojovaly i týmy Jižní Afriky a Pákistánu, o poslední volné místo se utkají Srí Lanka a Nový Zéland. S turnajem se posledním zápasem bez naděje na postup rozloučí i obhájci trofeje Indové.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • HOBSON, Richard. Over and out: England halted by power failure. The Times [online]. 2009-06-15 [cit. 2009-06-16]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • GUYER, Julian. Gayle glad to end England cricket agony. AFP [online]. 2009-06-16 [cit. 2009-06-16]. Dostupné z: [2]. (anglicky)