Přeskočit na obsah

Australské aerolinky budou celé týdny dohánět sopečné zpoždění

Z Wikizpráv

Neděle

Obří Airbus A380 pomáhá aerolinkám Qantas s trablemi na evropských spojích

Více než 15 tisíc pasažérů společnosti Qantas zůstalo nepřepraveno z Austrálie do Evropy nebo nazpátek z důvodu erupce sopky Eyjafjallajökull a omezení letecké dopravy, které způsobil její sopečný prach. Skluz v jejich přepravě bude Qantas dohánět celé týdny.

Qantas zvýšil kvůli tomu kapacitu svých letů do Evropy nahrazováním letadel Boeing 747 největšími dopravními letouny světa Airbus 380, kterých má ve své flotile šest. Navíc se chystá přidání nových mimořádných spojů mezi letišti v Austrálii a Londýnem nebo Frankfurtem.

Ostatní společnosti se s doháněním transportu svých pasažérů do Austrálie vypořádávají lépe: British Airways by měly smazat manko v polovině týdne, Singapore Airlines už problém vyřešily zcela. Qantas jsou největší australské aerolinky, ročně přepraví téměř 40 milionů pasažérů; přepravu z Austrálie do Evropy dále zajišťují například Virgin Atlantic nebo Emirates.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Qantas delays to continue for weeks. ABC News (abc.net.au) [online]. 2010-04-25 [cit. 2010-04-25]. Dostupné z: [1]. (anglicky)