Přeskočit na obsah

Australský vězeň odsouzen za obchod s drogami zpoza mříží

Z Wikizpráv

Středa 9. března 1994

Ani pobyt za mřížemi nezabránil drogovému dealerovi Georgi Savvasovi v tom, aby nezačal připravovat další obchod s kokainem a heroinem. Australské úřady ale na vše přišly a 43letý Savvas byl se svými komplici odsouzen.

Savvas se podle soudu pokoušel dovézt z Brazílie do Austrálie 40 kg drog a dalších 20 kg z thajského Bangkoku. Policie na plány zločinců přišla, když odposlouchávala jejich hovory při návštěvách hostů ve věznici.

Odsouzení čeká také další obžalované, které soud uznal vinnými, Constantinose Kapeliotise a Maurizia Mariho. Další z údajných pachatelů, člen ruské australské mafie Alex Nuchimov, je ale na útěku. V lednu utekl z věznice, když byl na prohlídce u zubaře.

Savvas byl v roce 1990 odsouzen na 25 let do vězení za pašování heroinu s Barrym Raymondem McCannem, který ale nebyl nikdy postaven před soud. Byl totiž v prosinci 1987 nalezen zastřelený na předměstí Sydney Marrickville. Kapeliotis byl na konci 80. let odsouzen za pašování marihuany.

Zdroje[editovat]

  • CURTIN, Jennie. Prisoners Guilty of Drug Import Conspiracy. Sydney Morning Herald [online]. 1994-03-09 [cit. 2012-06-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)