Přeskočit na obsah

Bárta byl na Tour 150 kilometrů v úniku

Z Wikizpráv

Pondělí

Jan Bárta (vpředu) a Jean-Marie Bideau v úniku

Cyklista Jan Bárta, který startuje poprvé v kariéře na Tour de France, si hned ve třetí etapě hodně vylepšil renomé. Reprezentant stáje NetApp Endura vyrazil společně s Francouzem Jean-Marie Bideauem do úniku už těsně po startu 155 kilometrů dlouhé etapy a peloton ho pohltil až v ulicích cílového Londýna, jen šest kilometrů před cílem. Z vítězství se nakonec po finiši celého pelotonu radoval Němec Marcel Kittel, v čele průběžného pořadí zůstává Vincenzo Nibali z Itálie.

Třetí etapou tak skončil Le Grand départ, velký start Tour de France, letos na britské půdě. Čtvrtá etapa už proběhne na evropském kontinentu, ale kromě Francie zamíří také do Belgie. V nejbližších dnech bude Tour pokračovat po místech, která připomínají první světovou válku, od jejíhož začátku uplynulo právě 100 let.

Bárta s Bideauem, který na slavném závodě rovněž debutuje, si získali až čtyřminutový náskok, který se ale v závěru začal rozpouštět. Ještě dešťová přeháňka v závěru mohla zvýšit šance uprchlíků, ale to už Bideauovi docházely síly. Český cyklista to ještě zkusil sám, ale nakonec byl také dojet a nakonec etapu dokončil 19 sekund za hlavním polem. Kapitán jeho stáje NetApp Endura Leopold König nabral dokonce minutovou ztrátu.

Galerie[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Tour de France: Kittel wins in London. CyclingNews [online]. 2014-07-07 [cit. 2014-07-08]. Dostupné z: [1]. (anglicky)