Bývalého primátora Hurbanova zavraždili

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Radnice v Hurbanovu

Před svým domem byl zavražděn bývalý primátor slovenského města Hurbanovo Ladislav Basternák. Neznámý pachatel na něj opakovaně vystřelil z brokovnice, když se politik vracel z procházky se svým psem. Případ začal šetřit odbor slovenské policie pro boj s organizovaným zločinem.

Byl to už druhý vražedný útok na Basternáka v tomto roce. Na jaře ještě násilník neuspěl. Basternák tehdy oznámil, že požádá o policejní ochranu, ale nakonec si to rozmyslel. Za důvod útoku tehdy označil své politické aktivity. Ministr vnitra Daniel Lipšic požádal kvůli okolnostem případu o prověření policejní práce.

Basternák, který byl členem Strany maďarské koalice a hlavním kontrolorem Hurbanova a zastával i funkci poslance zastupitelstva Nitranského kraje, dostával před útokem výhrůžné dopisy.

Předseda SMK Pál Csáky po útoku prohlásil: „Je to strašná událost.“

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle televizní zprávy stanice TA 3, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.