Přeskočit na obsah

Belgie plánuje si dočasně najmout věznice v zahraničí

Z Wikizpráv

Úterý

Věznice v Amsterdamu

Belgické věznice se naplňují k prasknutí a noví odsouzenci už nemají kde si odpykávat své tresty. V Belgii je okolo 10 tisíc vězňů a 8 a půl tisíce lidí v nápravných zařízení. To je na poměrně malou zemi, jako je Belgie, velké množství. Proto hledá belgická vláda řešení jak tento problém uhasit. Jednalo by se zatím pouze o dočasné řešení, než se postaví rozestavěné věznice v Belgii. Ještě před plánováním zahraniční věznice by si Belgie najala cizí cely.

Nabízejí se cely v sousedním Nizozemsku, kde jsou věznice poloprázdné. Pro Belgii je k dispozici 300 nizozemských volných cel. Na volná místa čeká již 1600 belgických odsouzených.

Nizozemské věznice už pronajaly několik cel skotským úřadům. Belgičané se budou snažit získat nizozemské cely za každou cenu. Zahájili už s Nizozemskem zvláštní diplomatická jednání.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Orange.man (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.