Přeskočit na obsah

Black Sun Empire vystoupili na akci Take Control v Praze

Z Wikizpráv

Pátek

V prostoru Abaton v Praze na Palmovce vystoupil DJ Rene z junglové formace Black Sun Empire. První účastníci se začali scházet již na začátku akce. Na hlavní stagei rozehříval účastníky Bifidus Aktif a – těsně před Renem – Ibogain z MoreBeat, druhá stage se věnovala technu. Popořadě vystoupili b2b, Tamagotchi, Dave, Eddrum a Duff.

Black Sun Empire je holandská junglová skupina, která vznikla v roce 1993 v Utrechtu. Tvoří ji Rene Verdult a bratři Milan a Micha Heyboerovi. Původně hráli techno a breakbeat, od roku 1995 přechází na jungle.

Kolem jedné v noci se za gramce postavil Rene Verdult a hlavní sál se naplnil. Po celé tři hodiny se pak na účastníky valil tok holandského jungle. Zazněly známé melodie i volná tvorba, často se DJ dostával do hlubokých tónů a obecenstvo uvadalo. Na závěr rozproudil rozcházející se návštěvníky DJ Pixie a Beast 67.

Black Sun Empire byli v Praze po několika letech, a na další koncert v ČR si tak budeme muset nějaký ten pátek počkat. Projekt Take Control však pokračuje a v budoucnu přinese i další DnBassové či beatové noci.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Juandev (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.