Přeskočit na obsah

Brückner vyměnil českou reprezentaci za rakouskou

Z Wikizpráv

Pátek

Karel Brückner ještě než se otočil zády k české reprezentaci

Karel Brückner, do letošního Eura trenér české reprezentace, převezme po Josefu Hickersbergerovi vedení rakouského národního týmu. Pro informaci o angažování 68letého trenéra uspořádal Rakouský fotbalový svaz tiskovou konferenci v pátek ve 13 hodin.

Brückner povede Rakousko do kvalifikace MS 2010, premiéra na lavičce ho čeká už 20. srpna v přátelském utkání s Itálií.

Na Euru oba týmy, rakouský i český, vypadly už ve skupině. Rakousko získalo jediný bod za remízu s Polskem a dalo jediný gól díky veteránovi Ivicovi Vasticovi. Na velké akci bylo poprvé od roku 1998, a to jen díky tomu, že turnaj pořádalo. Poslední vítězství na mistrovství světa zaznamenalo Rakousko v roce 1990.

Brückner vedl českou reprezentaci 6,5 roku, jeho nástupcem byl vybrán Petr Rada. Brückner měl být šéfem trenérské rady českého svazu. Pro jeho činovníky to bylo překvapení, přesto Brücknerovi k zisku zajímavého angažmá pogratulovali. "Dovedl bych si představit i bližší spolupráci. Jsem rád, že nemáme Rakušany v kvalifikační skupině. Každopádně mu gratuluju. To jen potvrzuje, jaké má v zahraničí renomé," řekl iDNESu jeho nástupce Rada.

Zdroje[editovat]

  • Fußball: Karel Brückner wird Österreichs Teamchef. Die Presse [online]. 2008-07-25 [cit. 2008-07-25]. Dostupné z: [1]. (německy)
  • NOVÁK, Miroslav; ŠTĚRBA, Radek. Trenér Brückner převezme fotbalovou reprezentaci Rakouska. iDNES.cz [online]. 2008-07-25, rev. 2008-07-25 [cit. 2008-07-25]. Dostupné z: [2].