Britové chtějí vyhrát Eurosong s písničkou Andrewa Lloyda Webbera

Z Wikizpráv

Neděle

Andrew Lloyd Webber

Proslulý muzikálový skladatel Andrew Lloyd Webber na sebe vzal úkol pomoct svým uměním Velké Británii vůči regionálním blokům hlasujícím v soutěži o nejlepší evropskou píseň - Eurosong.

Webber připouští, že půjde o těžký úkol: „Nikdy jsem neutíkal od nemožných zadání a tohle vypadá jako největší mission impossible všech dob. Ale s početným britským publikem v zádech, kdo ví, co se může stát.“

Skladatel narozený nedaleko od Londýna se proslavil svými muzikály jako jsou Evita, Kočky, Fantom Opery nebo Jesus Christ Superstar. Za své dílo získal mnoho ocenění - mj. Oscara za nejlepší původní píseň za rok 1996 - a byl povýšen do šlechtického stavu.

Píseň musí být přihlášena do 21. listopadu, finále soutěže se uskuteční v Moskvě, v místě vítěze posledního ročníku. Tím se stal zpěvák Dima Bilan s písní Believe, kterou přímo ve finále podpořili svým vystoupením krasobruslař Jevgenij Pljuščenko a jeho houslista Edvin Marton.

Velká Británie vyhrála Eurosong pětkrát a dělí se v pořadí zemí o druhé místo za Irskem se sedmi vítězstvími. Od roku 1981 se jí to ale povedlo jen jednou, před jedenácti lety díky písni Love Shine a Light v podání Katriny and the Waves.

Zdroje[editovat]

  • RAYNER, Tom. Andrew Lloyd Webber to write Eurovision song. SundayMirror.co.uk [online]. 2008-10-19 [cit. 2008-10-19]. Dostupné z: [1]. (anglicky)