Přeskočit na obsah

Bubeník skupiny AC/DC byl obviněn z plánované vraždy

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Phil Rudd

Jeden z členů australské rockové skupiny AC/DC, která zanedlouho vydá své šestnácté studiové album, byl obviněn z plánování vraždy dvou lidí. Bubeník Phil Rudd byl navíc po domovní prohlídce obviněn z držení metamfetaminu a konopí a z vyhrožování smrtí. Šedesátiletému hudebníkovi, který do skupiny přišel v roce 1975 a s přestávkou v letech 1983 až 1994 v ní působí dodnes, hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. Po slyšení u soudu byl propuštěn na kauci. Detaily obvinění zatím nebyly zveřejněny.

Skupina AC/DC v září oznámila vydání nového studiového alba, prvního, na kterém nehraje zakládající člen Malcolm Young. Rudd na albu Rock or Bust hraje, ale později se neúčastnil oficiálního fotografování kapely a natáčení videoklipů, přičemž v té době se mluvilo o „rodinných problémech“, které mu neumožnily se akcí účastnit. V létě letošního roku vydal hudebník své vůbec první sólové album nazvané Head Job.

Podle členů kapely nebude mít zatčení Rudda žádné dopady na vydání alba, ani na nadcházející koncertní turné, které je plánováno na rok 2015.

Zdroje[editovat]

  • NEWMAN, Jason. AC/DC's Phil Rudd Arrested for Attempting to Procure a Murder [online]. Rolling Stone, 2014-11-05, [cit. 2014-11-06]. Dostupné online. (anglicky)
  • redakce. AC/DC members issue statement regarding arrest of drummer Phil Rudd on murder plot charges [online]. NME, 2014-11-06, [cit. 2014-11-06]. Dostupné online. (anglicky)