Byl to konec světa. Duchovní konec, říká Camping

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Billboard rádia Family Radio s předpovědí konce světa

Úterý

Americký moderátor náboženského rádia Harold Camping se poprvé zpětně vyjádřil ke své předpovědi konce světa. K němu mělo podle jeho propočtů dojít o víkendu. Camping tvrdí, že se nezmýlil: Konec světa nastal, ale šlo pouze o duchovní aspekt budoucí apokalypsy.

Camping to prohlásil ve vysílání své rozhlasové stanice Family Radio. „Bůh účtuje se světem. Nezaznamenali jsme žádný rozdíl, ale Bůh postavil celý svět před Den zúčtování. Celý svět projde Soudným dnem až do 21. října 2011 a tehdy bude zničen,“ prohlásil 89letý Camping.

Ve vysílání připustil, že se při svém výpočtu nechal strhnout k přehnaně materiálnímu čtení Bible a pominul spirituální význam.

Campingovi, jehož Family Radio má ve Spojených státech mezi věřícími nemalý vliv, uvěřily stovky lidí. Někteří věnovali své prostředky na podporu rozšiřování jeho varování před koncem světa. Není to přitom první předpověď, podle které konec světa nenastal, Camping už takto varoval před apokalypsou v letech 1988 a 1994.

Megan Gibsonová z časopisu Time ve svém článku Campingovo vysvětlení okomentovala slovy: „I když neměl Harold Camping pravdu, ve skutečnosti ji měl. Jen vy to nevíte, protože nejste Harold Camping.“

Zdroje[editovat]

  • GIBSON, Megan. Harold Camping: Judgment Day Did Actually Happen Saturday. Time [online]. 2011-05-24 [cit. 2011-05-24]. Dostupné z: [1]. (anglicky)