Přeskočit na obsah

Ceny Grammy ovládla skupina Lady Antebellum

Z Wikizpráv

Neděle

Členové skupiny Lady Antebellum

Country-popová skupina Lady Antebellum získala nejcennější trofeje na 53. předávání cen Grammy v Los Angeles. Připadlo jí pět z hlavních cen pro nejúspěšnější interprety a díla hudebního průmyslu uplynulého roku, mimo jiné za píseň roku a nahrávku roku, kterými byla oceněna jejich skladba Need You Now.

Člen skupiny Charles Kelley přiznal, že nedělní ceremoniál byl pro kapelu velmi emotivní. „V zákulisí jsme si vybrečeli oči a nemůžu uvěřit, že jsme tady zase pohromadě,“ řekl.

„Dostali jsme příležitost zahrát svou skladbu na předávání cen Grammy v loňském roce - a po roce se stalo tohle. Jsme tak vděční. Nemůžeme tomu uvěřit,“ dodala další z členů skupiny Hillary Scottová.

Nejcennější ocenění za album roku získala kanadská rocková skupina Arcade Fire. Akademikům se líbilo jejich album The Suburbs. V této kategorii neuspěli ani Lady Antebellum a další nominovaní umělci: rapper Eminem, Lady Gaga a Katy Perryová. Eminem sice obdržel deset nominací, ale proměnil jen dvě, včetně ceny za nejlepší rapové album Recovery. Lady Gaga obdržela tři gramofonky.

Na koncertu, který vyhlášení prokládal, vystoupili například Bob Dylan, Mick Jagger a Barbra Streisandová.

Zdroje

[editovat]