Chodce ohrožuje padající sníh a led

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Upozornění chodců na nebezpečí úrazu

Prahu a další území České republiky zasáhla v minulých dnech výrazná obleva. Ještě o víkendu zde sněžilo, avšak v průběhu neděle a pondělí se dále oteplilo a začal tát sníh, který na hlavní město napadal minulý týden. K problémům s úklidem sněhu se tak přidružili problémy s padajícím sněhem a ledem ze střech.

V souvislosti s tím je v ulicích metropole možno vidět firmy a hasiče odstraňující rampouchy a sněhové převisy ze střech. Řada majitelů domů také zahradila chodník s cedulkami a upozorněními na možnost úrazu. Někteří chodci v rámci své vlastní bezpečnosti sami volí chůzi po silnici mezi auty. Situaci však komplikuje shrnutý sníh na okrajích vozovek a chodníků.

Podle meteorologů se však má již dnes ochladit a v některých částech naší republiky mají teploty klesnout až pod bod mrazu. Ve čtvrtek a pátek se pak budou teploty dále propadat až k –15 °C, což způsobí četné námrazy a další komplikace jak pro chodce, tak i řidiče.[1]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Juandev (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.

  1. SUŠANKA, Filip. Meteorologové varují: Obleva nepřijde, bude dál mrznout. Denik.cz [online]. 2010-01-19, rev. 2010-01-19 [cit. 2010-01-20]. Dostupné z: [1].