Přeskočit na obsah

Chomutovský dopravní podnik zavedl stevardy, rozčílil tím cestující

Z Wikizpráv

Úterý

Chomutovský trolejbus

Zavedení nových dopravních asistentů způsobilo bouři nevole mezi cestujícími, kteří využívají hromadnou dopravu v Chomutově. Těm vadí, že oranžovou vestou odlišení stevardi především pobízejí cestující k tomu, aby v přeplněných trolejbusech postupovali do vozu. K návalu v dopravních prostředcích přitom přispělo omezení počtu spojů, které na druhou stranu doprovázelo zvýšení jízdného.

Proti se postavili i někteří opoziční politici. Eva Blažková ze Strany zelených stevardy označila za lidi, kteří pouze „mají cestující naučit efektivnímu hromadění se ve vozech MHD“. Zastupitel Jaroslav Komínek označil chování dopravních asistentů za nekulturní.

Šéf divize MHD dopravního podniku Martin Lédl ale negativní reakce prakticky nezaznamenal: „Mnoho lidí to bralo pozitivně, že se něco mění,“ dodal. Stevardi, které dopravce získává jako brigádníky, budou v dopravních prostředcích zkoušeni ještě asi dva týdny, poté se vyhodnotí, co s nimi bude dál.

Zdroje

[editovat]
  • RÖDLING, Jan. Stevardi jsou pod palbou, v MHD ale budou jezdit dál. Denik.cz [online]. 2011-02-01 [cit. 2011-02-02]. Dostupné z: [1].