Dalíkova firma chce po státu pět milionů

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Čtvrtek

PR agentura New Deal Communications se soudí s českým státem o pět milionů korun odškodného za ušlý zisk. Předsedou představenstva společnosti je blízký přítel premiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Škoda měla vzniknout vlivem stíhání Dalíka v rámci kauzy bývalého poslance Zdeňka Kořistky. „Někteří klienti kvůli tomu vypověděli smlouvy, které měli se společností uzavřené a vznikla tak škoda,“ řekl pro server Aktuálně.cz právní zástupce Marka Dalíka Stanislav Devátý.

Žalobu agentury odmítl již v dubnu Obvodní soud pro Prahu 2, po odvolání žalující strany byla postoupena Městskému soudu v Praze. Ten v této věci doposud nevydal rozhodnutí. Soud první instance žalobu odmítl se závěrem, že žalující strana dosud nevyčerpala všechny prostředky, které jí poskytuje právní řád k ochraně jejích práv, tedy například žalobu proti periodiku, které otisklo Dalíkovo jméno.

Zdroje[editovat]

  • SUCHÁ, Veronika. Dalíkova firma žaluje stát o odškodné pět miliónů. Aktuálně.cz [online]. 2008-11-20 [cit. 2008-11-20]. Dostupné z: [1].