Přeskočit na obsah

Demonstrace proti Bátorovi a na jeho podporu

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Herec Jiří Havelka promlouvá na demonstraci proti Ladislavu Bátorovi

Proti Bátorovu setrvání na ministerstvu školství a jeho veřejné podpoře ze strany ministra Dobeše protestovalo dnes v Praze před budovou ministerstva školství na Maltézském náměstí cca 300 osob. Svolavatel demonstrace, předseda Strany zelených Ondřej Liška, označil Dobeše za „nástupce kolaboranta s nacisty Emanuela Moravce“.

Obavy ze sílícího extremismu a xenofobie vyjádřil i předseda pražské židovské obce František Bányai. Na stejné demonstraci promluvil také Ivan Odilo Štampach, Dušan Radovanovič z občanské iniciativy ProAlt či iniciátor petice Ne Bátorovi Radek Matuška. Sám Bátora na chvíli vyhlédl z okna ministerstva. Dopisem podpořil demonstraci také představitel svazu osvobozených politických vězňů a pozůstalých v ČR Oldřich Stránský.

Na demonstraci pro podporu Ladislava Bátory konané ve stejný den v Praze o několik set metrů dále se sešlo jen několik desítek jeho podporovatelů, kterým zazpíval písničkář Pepa Nos.

Zdroje[editovat]

  • Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva. Aktuálně.cz [online]. 2011-09-01 [cit. 2011-09-04]. Dostupné z: [1].
  • Fašismus je deviace, protestovalo 300 lidí proti Bátorovi. Jen 30 ho podpořilo. rozhlas.cz [online]. 2011-09-01 [cit. 2011-09-04]. Dostupné z: [2].
  • OBRAZEM: Nechceme devianty na ministerstvu, skandovali lidé. Lidovky.cz [online]. 2011-09-01 [cit. 2011-09-04]. Dostupné z: [3].