Demonstranti na Václavském náměstí odsoudili dezinformace a očerňování Ruska

Z Wikizpráv

Neděle

Miloslav Ransdorf.

Na Václavském náměstí v Praze se uskutečnila demonstrace proti zkreslování informací v médiích a manipulaci s fakty, které podle účastníků mítinku nabývají „katastrofálních rozměrů“. O mítinku rovněž informuje Hlas Ruska, podle jehož informací účastníci mítinku prohlásili, že „v Kyjevě se dostali k moci radikálové, kteří se navzájem zdraví hitlerovským vztyčením ruky. A Západ s nimi klidně spolupracuje.“

Účastníci mítinku pod deštěm zvlhlými vlajkami s dvouhlavou orlicí hovořili o protiruské hysterii v Česku a o uměle vytvářeném obrazu Ruska jako „Říše zla“. Bývalý senátor za ČSSD Jiří Vyvadil na mítinku vyjádřil myšlenku, že „silné Rusko je zárukou míru a vyváženosti ve světě“, a také názor, že fašismus nelze tolerovat. Vyvadil dodal, že je rád, že zde všichni zúčastnění podpořili Rusko. Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf vyslovil názor, že Evropská unie a Ruská federace jsou přirození spojenci, kteří spolu mohou vytvořit bezkonkurenční ekonomickou sílu.

Demonstrace byla zaměřena proti vzrůstajícímu vlivu fašismu na Ukrajině. Počet účastníků akce ani Parlamentní listy, ani Hlas Ruska neuvádějí, z fotografií Parlamentních listů je zřejmé, že se celá demonstrace vešla na nevelké prostranství pod sochou sv. Václava.

Zdroje[editovat]

  • Silné Rusko je zárukou světového míru, nechceme fašismus, znělo Václavákem. Parlamentní listy [online]. 2014-03-23 [cit. 2014-04-04]. Dostupné z: [1].
  • CHANOVA, Gajane. Odvaha mluvit pravdu o Ukrajině a Rusku. Hlas Ruska [online]. 2014-03-28 [cit. 2014-04-04]. Dostupné z: [2].