Diskuse:„STOP ACTA“ znělo před Pražským hradem

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vysvětlení editace[editovat]

Zdravím. Ve zpravodajství není přípustné uvádět vlastní názory, proto jsem odmazal kritiku médií a autorské hodnocení významu události odmazal.

Aha. Takže když jde o zprávu, jejíž primárním pramenem je vlastní zážitek redaktora, tak čí že to názory adekvátně representují zážitky redaktora? Pokud se ti podařilo dohledat zdroj, který popisuje mé zážitky, tak jej prosím uveď.

Navíc je podivné, že Kychot označil (vedle Prvníchzpráv) iDNES a Mediafax za zdroj informace o policejním odhadu počtu účastníků, když ve skutečnosti taková informace ani v jednom z těchto zdrojů uvedena není, ve skutečnosti oba zdroje jasně uvádějí, že jde o informaci organizátora. Prosím tedy o podstatně větší pozornost věnovanou práci se zdroji (aby někdo o Wikizprávách neřekl, že následují vzor médií, která "lžou, jako když tiskne". Okino 3. 2. 2012, 13:37 (UTC)

Neporozuměl jsi větě: Pouze několik zdrojů (Mediafax.cz, Prvnízprávy.cz, idnes.cz) uvádí tisícové počty demonstrantů tak, jak je odhadla policie ČR., která obsahuje dvě související tvrzení: 1. Policie odhadla počet účástníků řádově v tisících. 2. Pouze několik zdrojů, tedy Mediafax.cz, Prvnízprávy.cz, idnes.cz, uvádí rovněž počty v řádu tisíců (tedy jejich odhady se řádově kryjí s odhadem policie.) Nikde jsem nepsal, z jakých údajů uvedené zdroje vycházely – pouze, že se shodovaly v řádovém odhadu. Prosím tedy o podstatně větší pozornost věnovanou snaze porozumět danému textu.
Jinak, pokud ty naopak uvádíš, že Médii citované policejní odhady se liší od 500 do 2000 lidí., tak která media uvádí policejní odhad 500 lidí? Díky, --Kychot 6. 2. 2012, 00:50 (UTC)
1) V žádné zprávě není přípustné uvádět názory autora. To je základní poučka, kterou se učí každý student žurnalistiky na jedné z prvních lekcí. Může uvádět své zážitky, ale nesmí uvádět své názory.
2) Kde máte jakýkoli zdroj, že policie odhadla počet účastníků řádově v tisících? Nepochopil jste asi, že s odhadem policie se takové odhady organizátorů nemohou shodovat, protože ty jsou úplně jiné - 200 až 400 na Klárově, 600 až 1000 při pochodu na Hrad - kde jsou prosím ty řádově tisíce?
3) Máte pravdu. 500 lidí asi policie neodhadla, podle Aktuálně.cz nebyla dolní hranice 500, ale 600... Jestli takový rozdíl považujete za podstatný, můžete ho jistě opravit. Taky můžete upravit, že rozdíly v odhadech účasti spočívají v tom, že ne všichni se zúčastnili celé demonstrace včetně průvodu. Okino 6. 2. 2012, 01:10 (UTC)
Byl jsem požádán o vyjádření. Vidím to tak, že Kychot do článku vnáší svůj vlastní názor, což je běžné v některých médiích, že redaktor/reportér hodnotí situaci. V některých jiných médiích to ale běžné není a snaží se informovat z nezaujatého úhlu pohledu a vlastní názory zase odsouvat do sekce "názory" apod.
co jsme demonstrovali --> je tím tónem vlastního názoru, je už zcela typické, že česká média skutečný počet demonstrantů decimují, --> je subjektivní názor Kychota.
Také jsem si všiml, že tady na sebe vrčíte, což je pravý čas na to si vysvětlit proč Kychot píše zprávy tímto způsobem a proč se to Okinovi nelíbí. A co na to vlastně komunita.--Juandev 6. 2. 2012, 13:30 (UTC)