Do Česka přišla zima, v prvním únorovém týdnu bude mrznout

Z Wikizpráv

Pondělí

V únoru přijde zima (ilustrační foto)

V prvním únorovém týdnu se ochladí a v pátek přijde dokonce první den letošní zimy, kdy se ručička teploměru celý den nepřehoupne přes nulu. Portálu Novinky.cz to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Ochlazení, které v následujících dnech zesílí, se do Česka dostalo koncem ledna. Podle čtyřtýdenního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu by se v únoru měla střídat období větších srážek s obdobími menších srážek. Celkově by měl být ale únor srážkově nadprůměrný a teplotně podprůměrný.

Je to pozitivní zpráva především pro děti, kterým zrovna začínají jarní prázdniny. Hory budou celý týden zasněžené čerstvým sněhem, lyžaři tak budou mít ideální podmínky.

„Na Hromnice o hodinu více, praví nejznámější pranostika pro tento týden. Podle nejnovějších výpočtů se však den oproti zimnímu slunovratu prodlouží dokonce o hodinu a třináct minut,“ uvedla Dagmar Honsová.

Zdroje[editovat]

  • lsi. S únorem přichází do Česka zima, bude první ledový den roku. Novinky.cz [online]. 2015-02-02 [cit. 2015-02-02]. Dostupné z: [1].
  • ČTK. Únor bude chladný s větším množstvím srážek. Denik.cz [online]. 2015-01-31 [cit. 2015-02-02]. Dostupné z: [2].