Přeskočit na obsah

Do čela českého fotbalu se dostal Pelta

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Druhá valná hromada Fotbalové asociace ČR (FA ČR) se už podařila a český fotbal má opět svého předsedu. Stal se jím majitel ligového Jablonce Miroslav Pelta. V hlasování delegátů porazil plzeňského kandidáta Tomáše Paclíka a svazového místopředsedu Jindřicha Rajchla.

Delegátům se na úvod valné hromady podařilo schválit volební řád, což byl krok, na kterém selhal předchozí zářijový pokus o nalezení náhrady za odstoupivšího Ivana Haška. Šlo o spor mezi českou a moravskou komorou svazu, kdo bude v případě neshody obou komor rozhodovat ve třetím kole. Nakonec byla za rozhodující určena ta komora, která kandidáta navrhla.

Rajchl vypadl hned v prvním kole, dál tak postoupili dva kandidáti Moravy (přestože jsou oba z českých klubů). Komora reprezentující východ země se nakonec v poměru hlasů 55 ku 16 přiklonila k Peltovi. Za Čechy pak byl dovolen do výkonného výboru Roman Berbr, označovaný médii za šedou eminenci českého fotbalu.

Pelta chce ve vedení svazu zajistit pro český fotbal zejména dostatek finančních prostředků a pomoci reprezentaci k co nejlepším výsledkům.

Zdroje[editovat]

  • MÁDL, Luděk. Pelta přežil aféru s kapříky a teď je šéfem fotbalu. Aktuálně.cz [online]. 2011-11-17 [cit. 2011-11-18]. Dostupné z: [1].