Do roku 2050 se stane Čína lídrem v energetice

Z Wikizpráv

Neděle

Elektrárna Tři soutěsky sice zajistí dodávku velkého množství elektřiny, rozvoj čínského průmyslu a služeb však vyžaduje další zdroje - atomové a uhelné elektrárny

Rozvoj energetiky v ČLR jde ruku v ruce s růstem zdejšího HDP a rozvojem země. Podle informací deníku China Daily analytici ze státního výboru pro rozvoj a reformu při současném tempu očekávají, že země stane v tomto odvětví do roku 2050 na prvním místě. Významné místo zaujme hlavně jaderná energetika, jejíž podíl má dosáhnout v polovině tohoto století až třiceti procent.

Dále bude důležitá také výroba energie z fosilních paliv, hlavně pak uhlí, kde má roční spotřeba dosáhnout až 3,1 miliardy tun ročně.[1] Vzhledem k tomu, že současné prognózy vedou k ještě větším nárokům na spotřebu paliv, rozhodli se analytici provést modifikaci národního energetického plánu tak, aby nedošlo ke komplikacím.

Již nyní spotřeba paliv a surovin v Číně způsobuje růst cen těchto komodit na světových trzích, což vede k zdražování mnoha výrobků takřka ve všech zemích.

Reference[editovat]

  1. Článek na b92.net