Doplňovací volby do Senátu – zvítězil Smoljak

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

V druhém kole doplňovacích voleb do senátu v obvodě č. 24 - Praha 9, které proběhly v pátek 12. a sobotu 13. dubna, zvítězil scenárista a radní Vinoře David Smoljak (STAN) nad starostou Prahy 9 Janem Jarolímem (ODS). Smoljak získal 59,51 % hlasů, Jarolím 40,49 %.

Malá volební účast[editovat]

Volby provázela malá účast. K urnám se ve druhém kole dostavilo jen 11,45 % oprávněných voličů, takže oproti prvnímu kolu klesla o 7 %. Volby proběhly poklidně a bez incidentů, drtivá většina odevzdaných hlasů byla platná.

Klíč k vítězství - přilákat více voličů[editovat]

Výsledky obou postupujících v prvním kole byly zhruba vyrovnané, Jarolím vedl o 137 hlasů. Smoljakovi se však do druhého kola podařilo přilákat více voličů, pravděpodobně od protikandidátů, neboť zatímco Jarolím získal jen drobně více hlasů než v prvním kole (160), Smoljak jich měl o rozhodujících 2556 více.

Reference[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Martin Vrut (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce. Redaktor ve zprávě čerpal ze serveru volby.cz.