Přeskočit na obsah

Emmons završil další smolný šampionát, netrefil terč

Z Wikizpráv

Středa
(aktualizováno 5. srpna 2010)

Terč pro malorážní disciplíny

Americký střelec Matthew Emmons nebude ani na letošní mistrovství světa ve sportovní střelbě v Mnichově vzpomínat se spokojeností. Odveze si sice z olympijských disciplín jednu bronzovou medaili a vybojoval pro Spojené státy účast na olympijských hrách v Londýně, ale jako velký favorit atakoval cenné kovy hned tři, dvakrát ale selhal.

Vrcholem bylo vystoupení v disciplíně malorážka na 3×40 ran. Poté, co vyhrál eliminaci byl opět adeptem na zlato. Na minulém mistrovství světa v Záhřebu byl v této soutěži pátý, o dva roky později na olympiádě v Pekingu dokonce čtvrtý. V Mnichově začal dobrou střelbou vleže, po které se s nástřelem 399 bodů dělil o třetí místo. Vstoje mu sice nevyšla dokonale první desítka ran, ale potom se zlepšil a stále byl lepší než dva ze tří pozdějších medailistů. Držel tak velkou naději na postup do finále. Přišel o ni jedinou hrubkou vkleče. Jeho druhá rána po změně polohy totiž vůbec nezasáhla terč a znamenala nulu. Emmons nakonec obsadil nástřelem 1165 bodů 36. místo, do finále mu chybělo sedm bodů. Americký střelec to vysvětlil tím, že jeho zbraň vystřelila samovolně, když ji nabíjel. Rozhodčí mu právo na náhradní výstřel nedali.[1]

V úvodním závodě ve střelbě ze vzduchové pušky pro změnu pokazil poslední ránu celého finále. Do té doby byl na druhém místě, pak ale trefil jen osmičku a propadl se na sedmou pozici. Bronzem zachránil svou bilanci na šampionátu ve střelbě z malorážky vleže.

Emmons neměl podobné problémy poprvé. Právě v disciplíně 3×40 ran zamířil svou poslední ránu ve finále na olympijských hrách v Aténách do cizího terče a propadl se na poslední místo. O čtyři roky později v Pekingu ve stejné disciplíně s velkým náskokem vedl, ale poslední ránu strhl a připsal si jen 4,4 bodu, což ho znovu obralo o medaili. Přesto už dosáhl mnoha úspěchů, má dvě olympijské medaile včetně jedné zlaté, vyhrál jednou mistrovství světa. Na největších akcích ale nedokázal i kvůli svým selháním vyrovnat výsledky ze světového poháru, jehož finálový podnik sezóny dokázal ovládnout celkem pětkrát.

Na mistrovství neuspěla ani Emmonsova manželka, česká olympijská vítězka Kateřina, která ve vzduchové pušce obsadila 19. místo.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle výsledkového servisu MS, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.
  1. Američana Emmonse zradila zbraň, samovolně vystřelila. Sport.cz [online]. 2010-08-04 [cit. 2010-08-05]. Dostupné z: [1].