Přeskočit na obsah

Evropský šampionát v gymnastickém aerobiku poprvé hostilo Česko

Z Wikizpráv

Úterý

Liberec zažil unikátní setkání sportovců z 22 zemí světa. 715 účastníků Mistrovství Evropy seniorů a juniorů 2009 v gymnastickém aerobiku bojovalo o deset mistrovských titulů. Česká republika získala pouze jednu účast ve finále juniorek, potěšilo i třetí místo juniorek v doprovodné soutěže v dance step aerobiku.

Česká republika byla pořadatelem této akce poprvé, a to především díky České gymnastické federaci, které významně pomohla skupina sponzorů v čele s generálním partnerem CORNY Linea. Sportovní klání nejlepších evropských sportovců se uskutečnilo v liberecké Tipsport Areně.

Rumunsko se s šesti seniorskými medailemi, z nichž tři byly zlaté, stalo nejúspěšnější výpravou libereckého mistrovství. Titul mistrů Evropy získalo v kategorii párů, trojic a šestic, přičemž na všech třech vítězstvích se podílel Valentin Tudorel Mavrodineanu. V boji o titul museli porazit i francouzskou šestku a pár ze Španělska, které přitom vyhrály v kvalifikačních kolech. Francie získala dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Rusko si vybojovalo jednu stříbrnou a jednu bronzovou pozici.

Titul mistryně Evropy získala Italka Giulia Bianchi, která během kvalifikace i finálového vystoupení předvedla perfektní a obtížný výkon. Na druhém místě skončila Sara Moreno ze Španělska a bronz si odnesla Francouzka Aurélie Joly. Mezi muži se o titul nejvíce popral Ivan Parejo a díky vynikající formě a s nejvyšší známkou za artistiku získal zlatou medaili. Druhé a třetí místo obsadili Rus Alexander Kondratičev a rumunský závodník Mircea Zamfir.

V juniorské kategorii se dostala do finále jednotlivkyň Monika Geržová, obsadila tam osmé místo. V kategorii dance step aerobiku, kde se nejednalo o mistrovský závod, zvítězilo Maďarsko, na druhém místě se umístilo Slovensko a třetí místo si odnesl tým z České republiky.

Návštěvníci rovněž měli možnost zacvičit si s Olgou Šípkovou.

Zdroje

[editovat]
  • KANTOROVÁ, Jana. CORNY Linea [online]. 2009-11-24, rev. 2009-11-30 [cit. 2009-11-30].
  • Výsledky ME na webu Evropské gymnastické unie UEG