Festival Oty Hofmana přišel o jméno, ale bude pokračovat

Z Wikizpráv

Pátek

Dům kultury v Ostrově, tradiční centrum festivalu

Festival dětských filmů v Ostrově musí měnit tvář. Syn Oty Hofmana totiž rozhodl, že přehlídka již nebude moci nosit jméno tohoto významného spisovatele a scenáristy. Nově se tak bude jmenovat Dětský filmový a televizní festival Ostrov, v příštím roce se pak má přejmenovat na Národní filmový a televizní festival Ostrov dětí.

Nový je také ředitel festivalu, kterým byl jmenován režisér a šéf Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Pavel P. Ries. Ten svou novou roli okomentoval slovy: „Mohlo by se zdát, že to mám snazší v tom ohledu, že nenaskakuji do rozjetého vlaku, ale daleko spíše nastupuji do lokálky, která zajela na vedlejší kolej, kde se zcela zastavila.“

Festival totiž upadl do stínu velkého festivalu dětských filmů ve Zlíně. Rozdíl vyniká již při pohledu na rozpočty obou akcí: Zatímco zlínská přehlídka operuje s 34 miliony korun, ostrovská jen s 690 tisíci. K návratu festivalu na výsluní má posloužit práce celoroční komise pořadatelů, která festivalu dosud chyběla, o jeho organizaci se starali zaměstnanci místního domu kultury.

Zdroje[editovat]

  • KALINOVÁ, Ivana. Hofmanův festival mění název i ředitele. Stal se jím Pavel P. Ries. Karlovarský deník [online]. 2014-05-09 [cit. 2014-05-09]. Dostupné z: [1].