Film o koktajícím králi ovládl nominace na Zlatý glóbus

Z Wikizpráv

Pátek

Colin Firth, hvězda filmu The King's Speech

Film o britské monarchii 30. let získal nejvíc nominací na Zlatý glóbus. Prestižní hollywoodské ocenění dostávají nejlepší filmy a televizní pořady příslušného roku. Film The King's Speech zobrazuje krále Jiřího VI., který se na panovnickém trůnu musel potýkat s koktáním. Sedm nominací pro film zahrnuje i ty za nejlepší film, pro nejlepšího herce a nejlepšího herce a herečku ve vedlejších rolích.

Drama The Fighter, v němž Mark Wahlberg hraje amerického boxera Mickyho Warda, a The Social Network o založení Facebooku se podělily o post druhého nejúspěšnějšího snímku, když oba získaly po šesti nominacích.

V televizních kategoriích byla nejúspěšnější americká série Glee, která se soustředí na středoškolský kroužek účastnící se soutěží ve sborovém zpěvu. Získala pět nominací včetně té pro nejlepší televizní komediální nebo hudební seriál.

Zlaté glóby uděluje každoročně Hollywoodská asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu a v prestiži zaostávají jen za Oscary. 68. ročník předávání Zlatých glóbů proběhne 16. ledna a večer bude přenášen živě do více než 160 zemí světa.

Zdroje[editovat]