Přeskočit na obsah

Finále Mistrovství ČR v ledové ploché dráze 2013

Z Wikizpráv

Sobota

Jan Klatovský, trojnásobný mistr ČR

V Hamru na Jezeře se konalo finále Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze s mezinárodní účastí. Hned v první jízdě vylétl z tratě Lukáš Hutla z Pardubic. Naštěstí se nic nestalo, a tak finále mohlo pokračovat. Diváci, kteří sledovali závod na břehu hamerského jezera, viděli opravdu hodnotné souboje v jednotlivých rozjížďkách.

Loňské prvenství obhájil Jan Klatovský a tímto třetím titulem mistra České republiky vyrovnal počet titulů svého otce. Na Antonína Klatovského „zbylo“ druhé místo a pro bronzovou trofej si dojel Lukáš Volejník z Osečné. Lukáš Hutla obsadil 4. místo, a tak se i po hrozivě vypadajícím pádu dokázal poprat ze soupeři. Ze zahraničních účastníků se nejlépe umístil Marcus Jell na 5. místě.

Ke konci finálových rozjíždět začala ledem na plochu pronikat voda a závod byl v duchu pravidel z bezpečnostních důvodů o několik rozjížděk zkrácen. Za 14 dní zde uvidíme finále Mistrovství ČR v ledové ploché dráze družstev.

Galerie[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora QARISPOL (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.