Finští florbalisté sesadili Švédsko z trůnu

Z Wikizpráv

Neděle

Finští florbalisté porazili ve finálovém utkání Švédsko 7:6 v prodloužení a vybojovali tak titul mistrů světa. Zápas sledovalo 14 208 diváků, což je druhá největší návštěva florbalového zápasu v historii.

Finové vedli po první třetině již 4:0, pak ale přišla šňůra šesti branek v jejich síti. Do hry Finsko vrátily dvě přesilové hry. V obou se střelecky prosadil Lassi Vänttinen, který tak poslal zápas do prodloužení.

V páté minutě prodloužení pak po nevydařeném švédském útoku následoval rychlý finský protiútok do odkryté obrany ve kterém se prosadil Tero Tiitu a zajistil tah Finsku historicky první mistrovský titul.

Je to poprvé, co titul mistrů světa nevybojovali švédští florbalisté.

Řekli o zápase[editovat]

  • Trenér Finska Petteri Nykky: „Byl to jeden z nejbláznivějších a zároveň nejkrásnějších zápasů v historii. Švédsko ukázalo, jak silný má tým, ale pro nás bylo důležité, že jsme si věřili i ve zlých chvílích.“
  • Finský hráč Tero Tiitu: „Seběhlo se to všechno tak rychle, najednou jsem měl ruce nad hlavou, někam jsem běžel a skákali na mě spoluhráči.“

Zdroje[editovat]

  • Finští florbalisté jsou mistry světa, v dramatickém duelu přehráli Švédsko. iDNES.cz [online]. 2008-12-14 [cit. 2008-12-18]. Dostupné z: [1].