Přeskočit na obsah

Francie potřetí vyhrála Davisův pohár

Z Wikizpráv
Americké družstvo (zleva F. Hunter, W. Tilden, W. Allison, J. Van Ryn) v průběhu sezony

Neděle 28. července 1929

Francouzští tenisté porazili ve finále Davisova poháru Spojené státy americké a obhájili tak držení trofeje. Francie nastoupila na domácí půdě jako obhájce, Spojené státy postoupily do finále jako vítězové mezizónového utkání.

První nedělní dvouhru vyhrál William Tilden nad Jeanem Borotrou 4:6, 6:1, 6:4 a 7:5. Borotra zahrál výborně, dokonce sebral soupeři set, ale nakonec podlehl a stav zápasu tak byl vyrovnaný 2:2. V rozhodujícím utkání pak porazil Henri Cochet George Lotta 6:1, 3:6, 6:0 a 6:3. Ve čtvrtém setu sice Lott odolával, většina her se rozhodovala za stavu 40:30 nebo 30:40, ale nakonec se musel Američan před Cochetem sklonit. Cochet tak potvrdil skvělou formu, kterou ukazoval už i v pátek proti Tildenovi.

Spojené státy mohou litovat toho, že pominuly účast Franka Huntera. Francii chyběl Henri Lacoste.

Na poslední den museli pořadatelé uzavřít přístup do stadionu Rolanda Garrose už 20 minut před zahájením hry, protože byl zcela zaplněn. Po skončení utkání diváci uspořádali ovace, hlasatel vyvolal hromadný zpěv Marseillaisy i volání slávy pro poražené Američany. Večer následoval banket organizovaný předsedou francouzské tenisové asociace Albertem Canetem za účasti amerického chargé d'affaires Normanem Armourem.

Hrálo se míči Dunlop.

Zdroje[editovat]

  • Brelan de victoires : Le Coupe Davis reste a France. Le Figaro [online]. 1929-07-29, s. 1. (francouzsky)
  • La Coupe Davis. Le Figaro [online]. 1929-07-29 [cit. 2012-04-09], s. 4. (francouzsky)